تبلیغات
Aɴɪᴍᴇ Aᴄᴀᴅᴍʏ - مضرات میوه ها
profile affiliates Goodies refresh Designer

disclaimer
about
Hello, Enjoy my weblog!


Survey
Tell your opinion


thankgyu
big clap
Template & design was made by Minami Ellie
src=https://www.uplooder.net/img/image/87/dbde354c57895ebc108f0af1c2fe7d23/hamiarweb.mihanblog.com.png/>";

ابزار هدایت به بالای صفحه


مضرات میوه ها

دوشنبه 28 خرداد 1397 | 01:55 ب.ظخب بچه ها یکمیم بریم تو فاض علمی!!
منبعشم یجور مجله های علمیه 25 تایی در موضوعات مختلفه که برا تولدم از بابام هدیه گرفتم یه قسمتیشو براتون میزارم تا استفاده کنین !!
اول خواص میوه ها:
1.میوه ،یه محصول طبیعی است
2.دارای ویتامین ها، مواد معدنی،آنتی اکسیدان،فیبر فراوان و قند طبیعی است.
3.خوش طعم و اغلب با قیمت مناسب تهیه میشود.
خوردن یک وعده و حداکثر دو وعده میوه در روز،به جهت نکات مثبت ذکر شده،مفید است.اما بنا به تجربه،خوردن بیش از حد میوه یا بعنوان بخش اصلی برنامه غذایی،به دلایلی که در زیر بیان می کنیم، یه هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مضرات میوه ها
1.اکثر میوه ها دارای طبیعت فوق العاده سرد می باشند و مصرف بیش از حد آنها،سبب کاهش سرعت متابولیسم بدن می شود،این امر به خصوص برای افرادی که متابلیسم بدنشان کند می باشد،بسیار مضر است.
2.قند بالای موجود در میوه ها باعث افزایش قند خون و ترشح بیش از حد هورمون انسولین میشود،که سبب ازدیاد وزن شده و یا کاهش وزن را با مشکل روبه رو میکند،این مشکل در آب میوه ها بیشتر دیده می شود،چون فاقد فیبر بوده و قند موجود در آن ها راحت تر جذب بدن میگردد،همچنین قند زیاد،سبب رشد انواع قارچ و مخمر در روده ها می شود.
3.سم پاشی بر روی میوه ها،انواع آفت کش مانند سولفات و غیره که بر روی میوه ها اسپری میشود،مخصوصا بر روی میوه هایی که دارای پوست نازک هستند مثل گیلاس،آلبالو،هلو و... سبب سبب جذب این سموم به داخل میوه شده که متاسفانه با شستن و پوست کندن از بین نمی رود،وارد شدن این سموم به بدن،باعث ایجاد بیماری ها و عوارض خطرناکی می شود،یکی از دلایل که بیماری ازدیاد مس،امروزه بسیار شایع است،استفاده از سولفات مس بعنوان آفت کش و اسپری آن بر روی میوه هاست.
4.فروکتوز،قند موجود در میوه ها،به سرعت گلوکز سبب افزایش قند خون نمی شود و بجای آن وارد کبد شده تا به گلوکز تبدیل شود;کبد برخی از افراد نمی تواند به راحتی آن را تبدیل نماید و به جای گلوکز به تری گلیسرید و سایر چربی ها تبدیل می شود که برای برخی،بسیار مضر است.
5.در خیلی از کشور ها،میوه ها با روش های رویش سریع مثل استفاده از هورمون ها پرورش می یابند که موجب کاهش مواد معدنی و ویتامین های موجود در آن می شود.
نتیجه گیری:
خوردن میوه،یک وعده در روز،برای افراد با متابولیسم کند و دو وعده در روز برای افراد با متابولیسم سریع،کافی و مفید است،اما حقیقتا مصرف بیش از آن بنا به تجربه مضر است.
نکات مهم در مصرف میوه ها:
بهتر است میوه ها را با شکم خالی و با فاصله از غذا میل نمایید،میوه ها اکثرا سریع هضم شده(حدود 45 دقیقه) و اگر با غذا خورده شوند،زمان بیشتری در معده باقی می مانند و بیش از اندازه در معرض آنزیم های گوارشی قرار گرفته و تخمیر می شوند و دیگر خواص لازم برای سلامت دستگاه گوارش را نخواهند داشت.